fbpx
PLAN-3804-1220x976

היי, אני אפרת ואם תשאלו אותי מה אני אוהבת, אוכל לסכם בזה שאני אוהבת את כל מה שיפה.
אני אוהבת אסתטיקה ודברים שנראים טוב עושים לי נעים – החל מבגדים, דרך עיצוב הבית ועד אוכל.
לצד זה, אני משתדלת לקיים אורח חיים מקיים וידידותי לסביבה עד כמה שניתן, ומשתעשעת עם רעיון המינימליזם באספקטים שונים של חיי.
ברוכים הבאים לפינה שלי, בה אני חולקת אתכם את כל מה שיפה בעיניי 🙂

קבלי את הדברים הכי יפים
ישירות למייל שלך

הפרקים האחרונים בפודקאסט

איך לעצב את הפיד באינסטגרם | שלב הפרקטיקה

בפוסט האחרון בנושא סיפרתי לך על כל הדרכים ליצור נראות אחידה לפיד שלך באינסטגרם. אני יודעת שהרבה אנשים קראו את הפוסט והוא אכן עזר להם, אבל יכול להיות שחשבת לעצמך – סבבה, אני יודעת עכשיו את התיאוריה, אבל איך אני מיישמת?

בפוסט הזה אני הולכת לפרק את זה שלב אחרי שלב כדי שבספו, תוכלי לגשת למאגר התמונות שלך ותדעי בדיוק מה לעשות כדי לקחת את נראות הפיד שלך למקום שבו הוא נראה הומוגני ואחיד.

תכנון מראש הוא המפתח

רגע לפני שנתחיל אני רוצה לחזור לנקודה שפתחתי איתה גם את הפוסט הקודם – כי בלי זה יהיה קשה להמשיך. אם עדיין לא הורדת את אחת מהאפליקציות שמאפשרות לך תכנון מראש של הפיד (PLANOLY, LATER, UNUM), זה בדיוק הזמן לעשות את זה. שימוש באפליקציית תכנון פיד תעזור לך לתכנן את סידור התמונות – כך שמיד אחרי שאת מעלה אותן, את יכולה פשוט לשחק עם הסדר שלהן ממש כמו פאזל.
לכל האפליקציות יש גרסה חינמית וזו הדרך הקלה ביותר לעבוד קדימה.

איתור מכנה משותף

עכשיו כשכל התמונות שלך פרוסות לפנייך, את יכולה לגשת לעבודה. השלב הראשון הוא לאתר מכנים משותפים בין התמונות שלך כך שתוכלי לסדר אותן בתור התחלה במעין סדרות (את לא חייבת ממש לסדר אותן, גם בראש זה בסדר ;)).
למשל – אם יש לך נטיה לצלם אובייקטים על רקעים חלקים או על רקע צבעים עזים, זו סדרה. תמונות של מוצרים או פריטים בודדים, תמונות בסגנון טופ-שוט (כל ה-flat lays למיניהם), תמונות אאוטפיטים, תמונות נוף – כל אלה הן סדרות קטנות בתוך מאגר התמונות שלך.

למעשה החלוקה הזו לסדרות גם תאפשר לך להבין מה המוטבים החוזרים שלך, ועם ההבנה הזו תוכלי לתכנן את התמונות שאת מצלמת גם קדימה – אם תרצי. כך אם את רואה שיש יותר תמונות פריטים אבל את רוצה לשים את עצמך יותר בפרונט, תדעי לתכנן יום צילום שממנו תוכלי להוציא תמונות שלך במגוון לוקיישנים או אאוטפיטים ואותן תוכלי לפזר בתכנון הפיד שלך קדימה.

חלוקה ופיזור נכון

עכשיו כשיש לך מול העיניים את רשימת ה"נושאים" שלך, הגיע הזמן להבין איך בעצם פורסים את זה בצורה נכונה כך שהפיד יראה הרמוני ושלם.
ראשית, במידה ויש לך מגוון מאוד רחב של נושאים, כדאי לנסות לצמצם אותם ל-3-4. נושא לא אומר שפה צילומית אלא מה האובייקט בתמונה ומה היא משדרת. דוגמאות לנושאים אפשריים: אוכל, טיפוח, אופנה, טיולים וכדו'.
אופציה נוספת  היא לבחור נושא אחד שיהיה המרכזי והוא יופיע במאסה גדולה יותר, ושאר הנושאים יהיו משניים ויפוזרו בפיד כתמונות אווירה שישלימו את האישיות שלך.
עם ההחלטה הזו על המינונים שאת רוצה לכל נושא, את יכולה להתחיל לגרור את התמונות ולסדר אותן באופן שנראה לך.
למרות שזה מתבקש ויש מצב שתעשי את זה אפילו בלי לשים לב, ההמלצה שלי היא לא לנטות לכיוון השלשות כדי שיהיה לך חופש בסידור הפיד לטווח הרחוק.

אתן לך דוגמה מהפיד האישי שלי.

מכיוון שהחשבון שלי מייצג אותי ואת הבלוג, רציתי שתמונות שלי יהיו בפרונט במאסה יחסית גדולה. בנוסף לזה, בחינה של הסטטיסטיקות לאורך זמן גילתה לי שהתמונות שלי הן אלה שמניבות בד"כ הכי הרבה אינגייג'מנט – אנשים אוהבים לראות אנשים, זה עוזר להם להתחבר ולהבין אחרי מי הם עוקבים. זה בשילוב העובדה שאני אוהבת להשתעשע בצילום עצמי ובצילום אאוטפיטים מידיי פעם, הביא להחלטה שאני אהיה ה"נושא" המרכזי בפיד (סליחה שזה נשמע נרקיסיסטי, באמת שזה לא :)) ויצרתי גריד יהלום:
תמונה שלי – תמונה של נושא אחר – תמונה שלי וחוזר חלילה. אני קוראת לזה יהלום פשוט כי זו הצורה שנוצרת בפריסה של התמונות, מעין מעוין.

עכשיו כשיש לי את הבסיס, אני צריכה בעצם לשבץ תמונות של נושאים נוספים שיש לי ב"חורים" שנוצרו לי. ברגע שיש לי את המאסה העיקרית שלי, אני יכולה לשחק עם כמה נושאים שאני רוצה.
במקרה שלי, אני מעלה תכנים שקשורים לעיצוב הבית, לצמחים, לטיולים וגם לאווירה באופן כללי.
אגב, גם את התמונות של עצמי אני משתדלת "להכניס" בתוך הנושאים הכלליים האלה, פשוט כי אני חושבת שתמונה שיש בה סיפור היא יותר מעניינת מסתם תמונה שלא אומרת כלום 😉

הנה דוגמה לתשיעיית תמונות מתוך ה-PLANOLY שלי שממחישה את הדברים:

והנה דוגמה מתוך התמונות שכבר עלו אצלי. אלה תמונות שעלו בזמן החופשה האחרונה שלנו בקפריסין (זו שהתחתנו בה!).
אפשר לראות שיש כאן צבעוניות מאוד אחידה, אני אפילו לא בטוחה שזה קרה במודע או שפשוט אווירת הים והחופש השפיעה עליי ועל העריכה שלי. בכל מקרה, זה חלק מהפיד שלי שאני מאוד מאוד אוהבת.

את יכולה לראות פה שגם  התמונות שלי הן מאוד מגונות: זוויות שונות, מרחוק, מקרוב – כל זה יוצר עניין ושובר את המונוטוניות שיכולה להיווצר עם "נושא" שחוזר על עצמו.
בין לבין שילבתי דברים שפשוט היו שם בחופשה שלנו, אם זה הקוקטיילים ששתינו, ארוחת הבוקר, פינות הכריסמס במלון או נופים שהיו שם.
אני חושבת שזו גם סדרה שממחישה איך בזמן אמת את עדיין יכולה ליצור פיד הרמוני ואחיד בעזרת עריכה אחידה וצבעוניות שחוזרת על עצמה. אני ממש לא תכננתי מראש מה לצלם כדי שיתאים לפיד, אבל כן ערכתי את כל התמונות באותו אופן ומכיוון שהכל צולם באותה סביבה, זה השתלב מצויין.

שימי לב לדמיון

הדבר האחרון שחשוב לשים לב אליו בעיניי, הוא הדמיון בין התמונות. אחרי שהפרדת בין הנושאים וריווחת ביניהם בצורה מספקת, שימי לב לצבעוניות ולאלמנטים בתמונה. אלא אם כן זה מכוון וחלק מהאסטרטגיה הויזואלית שלי, השתדלי לא לשים תמונות דומות מידיי אחת ליד השניה.
כך למשל אם יש לך תמונת נוף בה השמים מאוד כחולים ובולטים, ותמונה שלך בה הרקע הוא ים כחול בוהק – הייתי ממליצה לך לרווח בינהן עם כמה תמונות בצבעוניות קצת אחרת ולהשתמש בזריקת הצבע הדומה הזו כיתרון שמייצר הרמוניה בעין. אם הן יהיו אחת ליד השניה, יווצר לך "גוש" של צבע ולרוב זה פחות עובד. ברגע שהן יפרדו, זה יהפוך למעין עוגן ויזואלי – ומחסרון ליתרון.

#טיפ בונוס!
אם יש לך כמה תמונות מאוד דומות ואת מתלבטת ביניהן, זה המקום לזכור את פיצ'ר האלבום. במקום להעלות כמה תמונות דומות מידיי ולגרום לעוקבים שלך לתחושת דז'ה וו, אחדי אותן לאלבום ובכך תרוויחי גם את אהדת האלגוריתם, שאוהב שמשתמשים בכמה שיותר פיצ'רים שהאינסטגרם מציע.

מקווה שהפוסט הזה עזר לך להבין בצורה פרקטית יותר איך לסדר את הפיד שלך 🙂 

אשמח לדעת בתגובות האם יש אתגרים נוספים שאת נתקלת בהם באינסטגרם והאם יש נושאים נוספים שקשורים לרשת הזו שהיית רוצה שאכתוב עליהם?

לקביעת פגישת ייעוץ או הדרכה לאינסטגרם, ניתן ליצור קשר במייל: info@prettyso.com

רוצה לדעת בכל פעם שעולה פוסט חדש? הירשמי לניוזלטר ותקבלי עדכון ישירות למייל.
מבטיחה שאין ספאם, רק דברים טובים ♥

6 מחשבות על “איך לעצב את הפיד באינסטגרם | שלב הפרקטיקה”

  1. פינגבאק: איך ליצור פיד אחיד באינסטגרם - PrettySo

  2. הפוסטים מעולים, אבל מתקשה להבין איך ליישם על עצמי, אני מוכרת מוצר, וזה קצת שונה… אשמח לטיפים בנושא

    1. היי הילה, לטיפים ממוקדים יותר ויעוץ אישי למותג שלך את מוזמנת ליצור קשר לקביעת פגישת יעוץ ♥

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

את יודעת איך זה שיפוצים... אף פעם לא נגמרים בזמן ;) ראית משהו שדורש תיקון? את יכולה לכתוב לי!

משהו קורה פה!

את יודעת איך זה שיפוצים…
תמיד לוקח יותר זמן ממה שהיה מתוכנן מראש ;)
אז אני עובדת על זה, ובינתיים אין סיבה שלא תיהני מכל התכנים שהבלוג מציע לך!
תעשי סיבוב, תרגישי בנוח.
עוד מעט יהיה כאן ממש ממש יפה ♥