fbpx
סיכום-שנה

היי, אני אפרת ואם תשאלו אותי מה אני אוהבת, אוכל לסכם בזה שאני אוהבת את כל מה שיפה.
אני אוהבת אסתטיקה ודברים שנראים טוב עושים לי נעים – החל מבגדים, דרך עיצוב הבית ועד אוכל.
לצד זה, אני משתדלת לקיים אורח חיים מקיים וידידותי לסביבה עד כמה שניתן, ומשתעשעת עם רעיון המינימליזם באספקטים שונים של חיי.
ברוכים הבאים לפינה שלי, בה אני חולקת אתכם את כל מה שיפה בעיניי 🙂

קבלי את הדברים הכי יפים
ישירות למייל שלך

הפרקים האחרונים בפודקאסט

בואו נסכם | אתגר שנה ללא קניות

לפני שנה וכמה ימים בדיוק, כתבתי פוסט החלטות לשנה החדשה – קצת כמו שכולם עושים – והכרזתי על רשימת היעדים שלי לשנת 2016.  כמו שמצופה ממני, התכנסתי כאן היום כדי לסכם את השנה שהייתה ולעבור על הצ'ק ליסט – מה עשיתי ומה לא?  1. לא בהיתי פחות בפייסבוק, אבל כן הפכתי אותו ליותר אפקטיבי עבורי. הכרתי חברות חדשות והגעתי בזכותו ליעדים חדשים אז בואו, נוותר לי. 2. לא עשיתי שימוש בכל הנעיצות שלי בפינטרסט, אבל אני מקווה שהצלחתי לספק כמה נעיצות חדשות לאנשים אחרים. זה נחשב לא? 3. קצת העמסתי על עצמי פחות וישבתי על הספה לבהות. אני לגמרי בסדר עם זה.  4. צילמתי יותר. לא מספיק, אבל יותר.  5. לא טיילתי מספיק.  7. לא הלכתי לישון יותר מוקדם, לא נפטרתי מהנודניק, לא הפסקתי להיות עייפה. אבל זה כבר נושא אחר.  8. לא פתחתי תכנית חיסכון (סמיילי עצוב). ז'תומרת פתחתי למשך חודשיים פק"מ שהכיל 500 ש"ח אבל הוא כבר לא איתנו. זה ישתנה, אני נשבעת! 9. לא הלכתי למספיק הופעות, אני חותמת על זה! 10. לא בטוחה שאכלתי כל כך טוב, אבל אני בתהליכי שיפור ממש עכשיו.  11. בפעם הראשונה בחיי, השנה טסתי לחו"ל! פעמיים! 12. דיברתי עם אופירה מהבנק, פעם אחת, נפרדנו כידידות. הזדמנותאז אולי נראה שברוב הסעיפים נכשלתי, או לא התמדתי, אבל סעיף אחד מרכזי בהחלט היה ההיי לייט של השנה הזו, ואני כמובן מדברת על האתגר אליו יצאתי ב-1.1.16, שנה ללא קניות התחייבתי שבשנת 2016 לא אקנה לא בגדים ולא נעליים. היו כמה יוצאים מהכלל, וחוקי האתגר שלי מצויינים בפוסט ההחלטות. במהלך השנה הזו, ובעיקר ברבעון האחרון שלה, הצטברו עליו המון שאלות, ועליהן עניתי בסרטון מיוחד בערוץ שלי.
את יודעת שזה נכון
את יודעת שזה נכון
אני כן אתמצת ואציין כאן כמה נקודות לסיכום האתגר הזה: * כן, זה נהיה יותר קל ככל שהזמן עובר. ברגע שנכנסים למוד מחשבתי של צמצום צריכה, הכל פשוט עובר לידכם ואין לכם מושג כמה זה מספק.  * למרות שהגבלתי את עצמי לתחום של בגדים ונעליים, בפועל החיסכון בהחלט בא לידי ביטוי גם בתחומים אחרים בחיים כמו אוכל בחוץ או קניות בסופר. * לא נכנסתי לדיכאון. ההחלטה שלי הייתה החלטה מודעת והרצון שלי היה "לחנך את עצמי" לחשוב אחרת בכל מה שנוגע לקניית בגדים – וזה עבד. לדעת שבסוף כל חודש לא הולכים לרדת לי מאות שקלים מיותרים מהאשראי עשה בדיוק את הפעולה ההפוכה מדיכאון והרגשתי מנצחת. בחו"ל מותר. זה היה החוק שלי, וכשאנשים חושבים שזו הדרך שלי "לרמות" או לעגל פינות – הם טועים. המטרה הכללית הייתה להצליח לחסוך כסף ביום יום לטובת מטרות ויעדים אחרים. הפעם הראשונה שטסתי לחו"ל הייתה במהלך השנה הזו, ואז טסתי שוב. אני חושבת שהפואנטה די ברורה 🙂 תתכוננו מראש. נכון שה-1.1.17 עבר, אבל אתם לא חייבים לצאת לאתגר בתאריך סימבולי, אתם יכולים להחליט שזה קורה עכשיו, או מחר, או עוד שבוע. תשאלו את אוסי המהממת שיצאה לאתגר הזה מתישהו באמצע השנה בלי שום הכנות מוקדמות, היא תספר לכם. אם אתם בכל זאת רוצים להתכונן, תכינו לכם רשימה מסודרת ומצומצמת של פריטים שבאמת נראה לכם שתהיו חייבים העונה, ואני לא מדברת על סוודר עם פונפונים שהוא הלהיט התורן לחודש הקרוב, אלא על פריטים שהם הרבה יותר בייסיק בהגדרה שלהם. הקציבו לכם זמן מוגדר להשיג אותם – וזה הדד ליין שלכם ליציאה לאתגר.
את הארון שלך, כן?
את הארון שלך, כן?
כדי שהפוסט הזה לא יהפוך למהדורה מיוחדת של 5,000 מילה על האתגר, אני אקדיש פוסט נפרד לרשימת הפריטים שאני חושבת שהם MUST HAVE בארון לחורף, או כאלה שאני הרגשתי שחסרים לי לפני שיצאתי לאתגר או אחריו. ומה הלאה? למרות שאולי יש מי שחושב שמערב השנה החדשה אני יושבת מול אתרי המכירות השונים ומגהצת את האשראי שלי ללא הכרה – צר לי לאכזב, אבל אני לא.  כל כך התרגלתי שלא לקנות שזה נעים לי בחשבון הבנק, ואני לא מעוניינת לחזור לזה. אני לא מעוניינת לחזור לשיטוטים האובססיביים בקניונים, לחיפושים האינסופיים באתרי המכירות אונליין או לתחושת ההחמצה התמידית בכל פעם שמישהו מכריז על סייל.  לא מתגעגעת לטיקטים וגם לא לצורך בחישובים כמה כסף הוצאתי החודש ובכמה המינוס שלי גדל. אני מרגישה חופשיה, ו-וואו, זה מרגיש טוב! עם זאת, יש כמה פריטים שכן אשמח שיהיו לי בארון (חלקם יהיו ברשימת הפריטים בפוסט הבא) – ואותם אקנה, לאט לאט. שום דבר לא בוער. אחרי השנה הזו, המטרה העיקרית שלי היא להפסיק עם ההרגל לקנות יותר בפחות כסף, ולהשקיע יותר בפריטים איכותיים ורצוי ביצור מקומי ככל הניתן. האתגר הזה ללא ספק פתח לי כמה דלתות, והכרתי בזכותו המון נשים מדהימות שחושבות כמוני, חלקן הפסיקו לקנות מזמן, חלקן בתהליכים וחלקן בדרך לשם (YOU GO GIRL!). רוצות לדעת עוד? * סרטון שאלות ותשובות על האתגר. * הכתבה שפורסמה במאקו על הנשים שהפסיקו לקנות. * הראיון שלי בגל"צ בתכנית של דודו ארז ואבי אטינגר (דקה 27) * קבוצת ארון מלא בפייסבוק שנועדה ללמד אתכן איך לגלות את הארון שלכן מחדש, עם אתגרים יומיים וחודשיים וטיפים מהאחת והיחידה – שני ספיבק. מקווה שקיבלתן ולו מעט השראה מהאתגר שלי. אם יש לכן שאלות תמיד אשמח לענות ולעזור גם לכן לצאת לאתגר 🙂 בברכת שנה אזרחית טובה, חסכונית ואופנתית! נשיקות, אפרת

רוצה לדעת בכל פעם שעולה פוסט חדש? הירשמי לניוזלטר ותקבלי עדכון ישירות למייל.
מבטיחה שאין ספאם, רק דברים טובים ♥

6 מחשבות על “בואו נסכם | אתגר שנה ללא קניות”

  1. פינגבאק: מה למדתי ממארי קונדו? - prettyso

  2. פינגבאק: מותגים מקיימים | המותג המקומי שאת חייבת להכיר - prettyso

  3. פינגבאק: Elementor #53 – PrettySo blog

  4. פינגבאק: הספר שאת צריכה, הבגדים שאת לא - PrettySo

  5. פינגבאק: פרק 9 | אתגר ה"שנה ללא קניות" של אפרת - PrettySo

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

את יודעת איך זה שיפוצים... אף פעם לא נגמרים בזמן ;) ראית משהו שדורש תיקון? את יכולה לכתוב לי!

משהו קורה פה!

את יודעת איך זה שיפוצים…
תמיד לוקח יותר זמן ממה שהיה מתוכנן מראש ;)
אז אני עובדת על זה, ובינתיים אין סיבה שלא תיהני מכל התכנים שהבלוג מציע לך!
תעשי סיבוב, תרגישי בנוח.
עוד מעט יהיה כאן ממש ממש יפה ♥